3 sprawdzone sposoby na usuwanie tłuszczu z brzucha

Dbanie o wygląd i idealną sylwetką w dzisiejszych czasach potrafią bardzo wpłynąć na samopoczucie i samoocenę. W czasach, gdy w magazynach oraz Internecie mamy do czynienia z idealnie wyglądającymi ludźmi, czuje się coraz większą presję, aby również tak wyglądać. Niestety nie zawsze wiadomo jak się za to zabrać lub potrzeba pomocy w dążeniu do celu. W jaki sposób zabrać się za usuwanie tłuszczu z brzucha?

Brzuch to ten region ciała, z którego najciężej jest usunąć tłuszcz. W zabieganym świecie trudno jest znaleźć odpowiednią metodę, która zadziała w konkretnym przypadku. Tkanka tłuszczowa stymuluje działanie układu odpornościowego i chroni przed utratą ciepła. Z drugiej strony jej nadmiar w przypadku otyłości może doprowadzić do nadciśnienia, chorób krążenia czy cukrzycy. Jak zadbać o zgrabną sylwetkę?

Trening

Usuwanie tłuszczu z brzucha lub tzw. boczków wiąże się z regularną aktywnością fizyczną. Nie każdy trening jest jednak dostosowany do redukcji tłuszczu. Tłuszcz spala się równomiernie z każdej partii ciała, dlatego robienie samych brzuszków nie wystarczy. To pomoże we wzmocnieniu mięśni ukrytych pod warstwą tłuszczową. Biorąc pod uwagę swoje możliwości należy dobrać odpowiedni trening. Przykładowe treningi, które pomagają w walce z nadmiarem tłuszczu to: trening siłowy czy treningi interwałowe. Dla dobrego efektu treningi powinny odbywać się 3-4 razy w tygodniu po 20 do 30 minut.

Zbilansowana dieta

źródło: https://www.pexels.com

Odpowiednia dieta powinna być dopełnieniem treningu. Głodówka nie wchodzi w grę. Dieta powinna być zróżnicowana, tak aby dostarczać odpowiednią ilość składników dla naszego organizmu. Zamiast głodówki można wprowadzić tzw. deficyt kaloryczny. To nic innego jak spożywanie ilości kalorii, którą trzeba spożywać, aby zgubić zbędne kilogramy. Dobra dieta to kombinacja odpowiednich proporcji węglowodanów, białka, tłuszczów i błonnika. Do tego należy pamiętać o piciu 2 litrów dziennie.

Zabieg

Występują jednak przypadki, gdy pozbywanie się tkanki tłuszczowej nie jest wcale takie proste. Wtedy warto rozejrzeć się za dostępnymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej. Wiele z nich zapewnia usuwanie tkanki tłuszczowej pod okiem wyspecjalizowanego lekarza. To szybki sposób na pozbycie się nadmiaru tłuszczu.

Pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej może zająć dużo czasu lub można uciec się do szybszych sposobów. Bez względu na wybraną metodę aktywność fizyczna i dobra dieta zawsze są nieodłącznym sposobem na osiągnięcie lub utrzymanie wymarzonego wyglądu.

 

Więcej informacji o zabiegu usuwania tłuszczu z brzucha znajdziemy na stronie kliniki Christoffer Ingves: https://www.christofferingves.pl/pl/usuwanie-tluszczu-z-brzucha