Jak nie wybierać pierścionka zaręczynowego?

Wręczenie swojej wybrance pierścionka zaręczynowego to niezmiernie ważny moment w związku. Od tego momentu wszystko się zmienia. Wybór pierścionka to wielkie wyzwanie dla mężczyzny. Jakie błędy, w trakcie zakupu pierścionka zaręczynowego na pewno doprowadza do katastrofy? 

Styl pierścionka jest kluczowy

Kupując pierścionek zaręczynowy dokładnie taki, jak podoba się przyszłemu panu młodemu bez zwracania uwagi na styl wybranki jest pierwszym krokiem do zrobienia wielkiej gafy, która może skończyć się wielką katastrofą. Ilość pierścionków w sklepach jubilerskich jest ogromna. Można zrozumieć, że mężczyzna, który tam wejdzie w poszukiwaniu idealnego pierścionka może stracić głowę i kupić to, co w danej chwili zwróciło jego uwagę. Nie tędy droga! Poniżej ażurowy pierścionek zaręczynowy od ERgold.

Kupując pierścionek zaręczynowy trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na biżuterię, którą nosi wybranka. Widząc, że nie nosi żółtego złota, a wybiera białe, nie można kupić klasycznego pierścionka z żółtego złota, gdyż można mieć sto procent pewności, że wyląduje on w szufladzie.

Jeżeli wybranka nosi klasyczną, delikatna biżuterie nie można pokusić się o zakup awangardowego pierścionka, który będzie bardzo mocno zwracał na siebie uwagę. Podstawową zasada, której przyszły pan młody musi przestrzegać, to kierowanie się gustem wybranki, a nie swoim. W przeciwnym razie wybór pierścionka nie będzie trafiony.

Wielkość również ma znaczeniem

Kolejnym elementem,na który trzeba zwrócić uwagę to wielkość pierścionka. Jeżeli wybranka nosi drobną, delikatną biżuterię kupno pięknego, ale dużego pierścionka może skończyć się niepowodzeniem. Nie wszystkie kobiety dobrze czują się nosząc dużą biżuterię. Jest wiele kobiet, które wolą delikatne, subtelne ozdoby, a nie wielką, wyzywającą biżuterię. To również warto wziąć pod uwagę.

Kamień

Wszyscy wiedza, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. Nie zawsze jednak istnieje możliwość kupna pierścionka z diamentem. Niestety ich cena może zniechęcić nie jednego mężczyznę. Pierścionki zaręczynowe z cyrkonią są tutaj jedynym ratunkiem. Cyrkonie wyglądają bardzo elegancki i do złudzenia przypominają diamenty, za to ich cena jest bardziej przystępna. Dodatkowo, mimo iż nie jest to często praktykowane, można wybrance kupić złote kolczyki w kształcie serca oraz łańcuszek, na którym jest zawieszka serce.

Najważniejsze przy wyborze pierścionka zaręczynowego jest kierowanie się upodobaniami wybranki. Może to okazać się trudne, gdyż mężczyzna może mieć zupełnie inny gust. Trzeba pamiętać jednak, że to kobieta będzie nosiła pierścionek zaręczynowy i to jej powinien się podobać. Oczywiście idealnym rozwiązaniem było by, gdyby pierścionek podobał się obojgu. Nie zawsze jednak jest to możliwe.