Odżywiamy nasze paznokcie

różowe paznokcie

Mimo tego, że manicure hybrydowy znacznie zyskał na znaczeniu w ostatnim czasie, to nie jest też taką wielką tajemnicą fakt, że poza niesamowitym wyglądem wpływa on w negatywny sposób na płytkę naszego paznokcia. Jak to mówi przysłowie – coś za coś! Warto jednak nie poddawać się i próbować najlepszych sposobów na jego odżywienie!

Nigdy samej

Każda z was, która kiedykolwiek zdecydowała się na hybrydę, ta wie, jak trwałe bywają paznokcie wykonane tą metodą. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych tipsów, znanych od lat. Ani nie ulegają odpryskom, a przy tym wszystkim jakiekolwiek zniszczenia są naprawdę trudne do uzyskania. Jednak jak się okazuje, po jego zdjęciu, okazuje się, że nasza naturalna płytka jest zniszczona i nie prezentuje się świetnie. Zastanówmy się jednak ile razy, było tak, że zniecierpliwione odrostami próbowałyśmy same zdjąć nasze sztuczne paznokcie! Bez odpowiedniego przygotowania narobimy więcej szkody niż korzyści!

prosty manicure

Pozwólmy odpocząć paznokciom

Jeżeli już chcemy zabierać się za odzywanie naszych paznokci, to na samym początku powinnyśmy pozwolić im odpocząć! Tak zniszczona płytka potrzebuje pewnego czasu na regenerację, gdyż jest ona osłabiona, krucha i nierzadko rozdwojona. Wtedy powinniśmy rozpocząć kurację przy pomocy parafiny, która wzmocni i nieco utwardzi naturalne paznokcie. Nie powinniśmy także unikać innych, równie ciekawych rozwiązań, jak pasta ze składników takich jak algi morskie. Wpływają one pozytywnie na szybkość wzrostu płytki.

Krem

Czasami warto też zastosować odżywki w kremie, które zawierają najróżniejsze witaminy takie jak A, E, czy B3. Co więcej, przeglądając skład takowych kremów, natkniemy się na oleje arganowe i abisyńskie, których wpływ będzie widoczny już po kilku zastosowaniach. Być może obawiacie się, że cały ten proces jej nakładania jest długotrwały i męczący. Nie ma w tym nic bardziej mylnego! Od momentu jej nałożenia do całkowitego wyschnięcia mija zaledwie kilka minut!

białe paznokcie

Podsumowanie

Odżywienie naszych paznokci jest znacznie prostsze, niż mogłoby się to wydawać! Dbając o nasze dłonie, nie tylko pokazujemy, jak zależy nam na własnym wyglądzie, ale również na tym, jak traktujemy swoje zdrowie! Mamy nadzieję, że wy zaprezentujecie się możliwie jak najlepiej!