Wybieramy podkład dla naszej cery

dobrany podkład

Rozpoczynając swoją przygodę z makijaże, szybko zrozumiemy, jakie są jego najważniejsze elementy. Zaczniemy od tego, co kluczowe, czyli odpowiednio dobranego podkładu! Gdy zrobimy to dobrze, to nie tylko skomplementuje on nasz wygląd, ale również „schowa” nasze niedoskonałości i najróżniejsze nieciągnięcia. Gdy jednak będzie to zły podkład – więcej zepsuje, niż faktycznie pomoże. Jak więc dobrać go w sposób odpowiedni?

Jaka jest twoja cera?

Przede wszystkim, w takim momencie ważne jest to, abyśmy dokładnie poznały naszą cerę i jej właściwości. Weźmy za przykład cerę suchą, która potrzebuje oczywiście odżywienia i nawilżenia. Jego płynna konsystencja i prostota rozprowadzania jest czymś, co cenią sobie kobiety z całego świata. Cera wrażliwa, pełna niedoskonałości czy trądziku potrzebuje czegoś, co ma neutralne pH. Z całkowicie innej strony, cera naczyniowa wymagać będzie tego, aby preparaty do niej przeznaczone były bardzo płynne, lecz mocno kryjące, tak aby ukryć wszystkie „pajączki” tak nielubiane przez większość kobiet. To jednak zaledwie kilka z dostępnych typów!

Kolor

Równie ważnym elementem dobrego podkładu jest nie tylko to, do jakiej cery jest on przeznaczony, ale również to, jaki ma on kolor! Jego dobranie jest stosunkowo proste i polega na sprawdzeniu tonacji naszej skóry. Zwykle dzielimy ją na zimną i ciepłą. Możemy to zbadać samodzielnie przy użyciu żółtej i różowej kartki! Wystarczy przyłożyć sobie każdą z nich do twarzy i ocenić, przy której z nich wyglądamy zdrowiej! Jeżeli wyjdzie, że przy tej pierwszej, to macie tonację ciepłą i powinnyśmy celować w podkłady w odcieniach właśnie żółci, ale też pomarańczy czy brązów. Natomiast jeżeli chodzi o drugą opcję, czyli zimną tonację, to naszym wyborem powinny paść beże, róże i ciemniejsze, niemalże brunatne brązy!

Podsumowanie

Jak więc widzicie, dobranie odpowiedniego podkładu wcale nie jest tak trudne, za jakie mogłoby uchodzić. Wystarczy, że dopilnujecie tego, aby zastosować się do rad zawartych w dzisiejszym artykule i gwarantujemy wam, że nie pożałujecie następnego zakupu! Na co więc czekacie?